Lavínový deň pokračuje aj v lyžiarskom stredisku Ankogel. Štyria lyžiari boli zasypaní po pás jednou z lavín. Do preventívnej akcie bolo zapojených až 100 záchranárov, aby presondovali lavínové nánosy. Našťastie sa nepotvrdili žiadne obete. Sériu lavín začal telefonát o 10:00, kde žena nahlásila prvú z lavín. Na akcii bol prizvaný policajný vrtuľník Libelle, pohotovostný vrtuľník C7 a niekoľko miestnych jednotiek horskej záchrany.

Asi o dve hodiny neskôr, zatiaľ čo prebiehala prvá akcia, muž nahlásil novú lavínu, severne od vleku, v oblasti Luggealm. Tam sa odtrhla asi 200m dlhá snehová doska. Ohlasovateľ uviedol, že v tejto oblasti videl zasiahnutých troch alebo štyroch ľudí. Nezistili sa však žiadne obete. Záchranári AEG Spittal nariadili uzavretie lyžiarskeho strediska z dôvodu bezpečnosti.

Krátko nato bola tretia lavína, ktorú pravdepodobne vyvolali traja lyžiari. Aktuálne sa prehľadáva lavinište a zatiaľ nie sú známe obete na životoch. „Nie je jasné, či je niekto pochovaný alebo nie. Pripravili sme veľký svetlomet.“ dodal horský záchranár z oblasti Walter Huber.

Referencie: orf.at

Mohlo by Vás zaujímať